به اکسپت یار خوش آمدید | تلفن تماس : 0910382606309357864425- | ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

ویژگی تصویر

اکسپت یار(مشاوره پایان نامه، اکسپت و چاپ سریع مقاله دکتری و دانشجویی با کمترین هزینه)-02147629167

  /  مطالب   /  اکسپت و نگارش تضمینی مقاله در اسکوپوس ، پابمید و جی سی ار

اکسپت و نگارش تضمینی مقاله در اسکوپوس ، پابمید و جی سی ار

مجلات اسکوپوس (Scopus)

اسکوپوس وابسته به موسسه الزویر Elsevier است که به عنوان یکی از نمایه های معتبر بین المللی برای تمامی کشورها و اساتید به شمار می رود، در بسیاری از مواقع برای رتبه بندی رشد علوم کشور و یا رتبه بندی دانشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. پایگاه Scopus اطلاعات مربوط به بیش از پنج هزار ناشر علمی معتبر را در در خود دارد. این پایگاه یک پایگاه قوی برای انتخاب موضوعات به روز پایان نامه، انتخاب مقاله بیس جدید برای پایان نامه یا عناوین جدید پژوهشی به شمار می رود. البته لازم به ذکر است استفاده از این پایگاه نیاز به اشتراک و هزینه دارد.
جهت اطمینان از ایندکس و نمایه یک مجله در اسکوپوس Scopus می توانید به وبسایت وزارت علوم مراجعه نمایید و یا به سایت وابسته به Scopus مراجعه نمایید:

http://www.msrt.ir/fa/rppc/pages/files/validpublications.aspx
http://www.scimagojr.com/journalsearch.php

مجلات پاب مد یا مدلاین (PubMed/Medline)

ژورنالهای نمایه شده در پابمد (pubmed) مجلاتی هستند که برای گروه علوم پزشکی و زیست شناسی مناسب هستند و دارای ایندکس pubmed پابمد می باشند. پایگاه پابمد یکی از محیط های جستجو منابع و مقالات حوزه پزشکی است که توسط موسسه مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی NCBI=National Center for Biotechnology Information و کتابخانه ی ملی پزشکی آمریکا (NLM) تهیه گردیده است. در حال حاضر پایگاه اطلاعاتی پابمد pubmed بیش از 16 میلیون مقاله و بیش از 4500 ژورنال های رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، دامپزشکی، و علوم پایه پزشکی و غیره را داراست.
مجلات پابمد مهم ترین ابزار جستجوی تحت وب است، که به صورت کاملا رایگان چندین پایگاه را که در گستره وسیعی از رشته های علوم پزشکی و زیست شناسی فعالیت می کنند را در دسترس عموم قرار می دهد. یکی از اصلی ترین پایگاه های پابمد، مدلاین است که از مهم ترین و شناخته شده ترین پایگاه هایی است که حاوی اطلاعات کتاب شناختی مقالات زیست- پزشکی است. همین امر باعث شده است که در اکثر مواقع این دو به جای یکدیگر بکار روند.

برای کسب اطمینان از ایندکس مجلات در پابمد و مدلاین، می توانید به سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/nlmcatalog

از مزیت های چاپ مقالات در این مجل.ات می توان به کم هزینه بودن و صرف زمان کمتر نسبت به سایر مجلات اشاره کرد. همین امر تمایل محققان را به چاپ مقالات خود در این مجلات را افزایش می دهد.

ارسال یک نظر

باز کردن چت
لطفا در خواست خود را وارد نمایید.
با سلام و درود بر شما فرهیخته گرامی
بنده دکتر کاظمی مدیر موسسه علمی پژوهشی اکسپت یار هستم.
چگونه می تونم کمک بکنم